Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Fizika eksperimentale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Fizika eksperimentale Empty
MesazhTitulli: Fizika eksperimentale   Fizika eksperimentale Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 3:23 pm

Në fushën e fizikës, fizika eksperimentale eshte kategoria e disiplinave dhe nen-disiplinave te cilat merren me vezhgimin e fenomeneve fizike ne menyre qe te mbedhin informacion perreth universit. Metodat variojne nga disiplina ne disipline, qe nga eksperimente dhe observime te thjeshta, si Eksperimenti i Kavendishit, deri tek ato me te komplikuarat, si ato qe po behen tek Përplasësi i Madh i Hadroneve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fizika eksperimentale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Fizikë dhe Kimi-
Kërce tek: