Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 LUIS ARAGONES, TRAJNERI MË I MIRË I VITIT 2008

Shko poshtë 
AutoriMesazh
freska
antar 10%
antar 10%
freska


Male Numri i postimeve : 102
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

LUIS ARAGONES, TRAJNERI MË I MIRË I VITIT 2008 Empty
MesazhTitulli: LUIS ARAGONES, TRAJNERI MË I MIRË I VITIT 2008   LUIS ARAGONES, TRAJNERI MË I MIRË I VITIT 2008 Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 1:25 pm

Instituti i futbollist për statistika dhe histori, ka përzgjedhur trajnerët më të mirë për vitin 2008. Për strategun më të mirë kanë votuar 87 trajner nga shtetet e ndryshme të botës, ndërsa vota më së shumti ka marrë trajneri aktual i skuadrës turke Fenerbahce, 70 vjeçari Luis Aragones, i cili me sukses i priu kombëtares Spanjolle drejt titullit të kampionit të Evropës, në evropianin mbajtur vjet në Austri dhe Zvicërr. Aragones fitoi 252 vota plotë 107 më shumë se selektori aktual i Rusisë, holandezi Guss Hiddink, që përfundoi i dyti para selektorit aktual të Turqisë, Fatih Terim, që tuboi 72 vota. Shpërblimet për trajnerët më të mirë të vitit do të ndahen me 16 shkurt në një gala mbrëmje që do të mbahet në Francë, ditë kjo që përkon me 25 vjetorin e themelimit të këtij instituti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
LUIS ARAGONES, TRAJNERI MË I MIRË I VITIT 2008
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Massa: "bolidi f 60 më i mirë sesa ai i vitit të shkuar"
» Massa: "bolidi f 60 më i mirë sesa ai i vitit të shkuar"
» AlbanianBoxing shpall Luftëtarët e vitit 2008
» RONALDO DHE MARTA MË TË MIRËT E VITIT 2008 NGA FIFA
» Ronaldo dhe marta më të mirët e vitit 2008 nga fifa

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: