Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 AlbanianBoxing shpall Luftëtarët e vitit 2008

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorAlbanianBoxing shpall Luftëtarët e vitit 2008 Empty
MesazhTitulli: AlbanianBoxing shpall Luftëtarët e vitit 2008   AlbanianBoxing shpall Luftëtarët e vitit 2008 Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 2:16 pm

Agjencia sportive në internet AlbanianBoxing.com për herë të dytë shpalli boksierin dhe kikboksierin profesionist shqiptar më të mirë të vitit dhe i nderon sportistet me mirënjohje të drejtpërdrejt nga tifozët shqiptarë të cilët patën mundësinë të marrin pjesë në këtë zgjedhje përmes një adrese elektronike.
Boksieri më i mirë u shpall Nuri Seferi, ndërsa kikboksieri më i mirë Kreshnik Rrustemi.

Mirënjohjen për boksierin më të mirë të vitit 2008 e ka fituar Boksieri i peshave Cruiser nga Maqedonia, Nuri Seferi, i cili në vitin 2008 e zhvilloi luftën më të madhe në karrierën e tij kundër ish-kampionit të botës Herbie Hide si dhe disa duele të tjera të cilat e sollën në pozitën e 18 të ranglistës (EBU) Evropiane .

Për Nuri Seferin kanë votuar afër 8.500 vizitorë apo 67% nga pjesëmarrësit e kësaj zgjedhjeje, ndërsa për kikboksierin Kreshnik Rrustemi ka pasur 5.600 vota apo 59% nga gjithsej 100%.

Kikboksieri Kreshik Rrustemi në vitin 2008 ka bërë bujë të madhe në arenën ndërkombëtare të kikboksit, ai me fitoret që i arriti në këtë vit e siguroi edhe një vend për pjesëmarrje në K-1 World Grand Prix, turneu më i madh i botës, ku do të fillon nga muaji Shkurt i vitit 2009, ndërkohë Kreshnik Rrustemi është bërë kikboksier i klubit shumë të mirënjohur në Holandë "Show Time".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
AlbanianBoxing shpall Luftëtarët e vitit 2008
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: