Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ronaldo dhe marta më të mirët e vitit 2008 nga fifa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor




Ronaldo dhe marta më të mirët e vitit 2008 nga fifa Empty
MesazhTitulli: Ronaldo dhe marta më të mirët e vitit 2008 nga fifa   Ronaldo dhe marta më të mirët e vitit 2008 nga fifa Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 12:13 pm

Mesfushori i skuadrës angleze, Manchester United dhe i Kombëtares së Portugalisë, Cristianoi Ronaldo, është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2008 në përzgjedhjen që e ka bërë shtëpia më e madhe e futbollit botëror FIFA. Kjo u mësua mbrëmë në Cyrih, ku u mbajt ceremonia e ndarjes së këtij shpërblimi. 23 vjeçari Ronaldo që ishte më i merituari për sukseset e skuadrës angleze në edicionin e kaluar në garë për këtë trofe të rëndësishëm la prapa vetës anëtarin e Barcelonës, Lionel Messi, dhe atë të Liverpoolit, Fernando Torres, ndërsa toppesëshen e mbyllën mesfushori i Barçës dhe futbollisti më i mirë i shpallur në "Eruro 2008", Xavi Hernandes dhe mesfushori i Milanos, Leite Kaka. Ky ishte trofeu i tretë i pranuar nga portugezi pas atij FIF Pro që e ndajnë futbollistët profesionistë dhe "Topit të Artë", që e ndan revista prestigjioze "France Football", ndërsa për futbollistin më të mirë nga FIFA të drejtë vote kanë trajnerët dhe kapitenët e 208 kombëtareve. Pasi e pranoi trofeun nga legjenda e gjatë e futbollit botëror, Pelle, Ronaldo deklaroi se ky është moment shumë i veçantë për të, diçka speciale që kurrë më parë nuk e kishte paramenduar. Tani i them nënës time dhe motrës se Ronaldo bëhet futbollisti i parë nga një skuadër e Anglisë që e fiton këtë trofe, pasi në të kaluarën këtë privilegj e kanë pasur futbollistët që vinin nga kampionati italian apo ai spanjoll. Ndërkohë në konkurrencën e femrave ky epitet i ka takuar reprezentueses së kombëtares së Brazilit, Marta, e cila për herë të dytë në karrierë e fitoi këtë titull.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ronaldo dhe marta më të mirët e vitit 2008 nga fifa
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» RONALDO DHE MARTA MË TË MIRËT E VITIT 2008 NGA FIFA
» FIFA publikon listën për futbollistin e vitit
» AlbanianBoxing shpall Luftëtarët e vitit 2008
» LUIS ARAGONES, TRAJNERI MË I MIRË I VITIT 2008
» Adriano jashtë fushe deri pas Vitit tё Ri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: