Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 FIFA publikon listën për futbollistin e vitit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

FIFA publikon listën për futbollistin e vitit Empty
MesazhTitulli: FIFA publikon listën për futbollistin e vitit   FIFA publikon listën për futbollistin e vitit Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 6:57 pm

FIFA e ka publikuar listën e ngushtë prej pesë lojtarëve të cilët do të luftojnë për të fituar trofeun Futbollisti Më i Mirë i Vitit, ndërsa Cristiano Ronaldo sërish është favoriti kryesor.

Ronaldo së bashku me dyshen e Barcelonës, Lionel Mesi dhe Xavi, mesfushorin e Milanit, Kaka, dhe sulmuesin e Liverpoolit, Torres, janë kandidatët për të fituar shpërblimin prestigjioz të FIFAs.

Lojtarët janë zgjedhur nga votat e trajnerëve dhe kapitenëve të kombëtareve nga e gjithë bota. Ronaldo vitin e kaluar përfundoi në vendin e tretë, prapa Kaka dhe Lionel Messi, por këtë vit ai është favorit për të fituar shpërblimin, që do të ndahet më 12 janar në Zyrich.

Portugezi pati një sezon të shkëlqyeshëm duke shënuar 42 gola si dhe duke fituar dy trofe, atë të Ligës së Kampionëve si dhe Premierligën.

Xavi dhe Torres po ashtu kishin sezone të shkëlqyeshme, duke arritur tek titulli i kampionit të Evropës, në Euro 2008.

Messi pati një sezon të mirë individual si dhe triumf në Olimpiadën e Pekinit me kombëtaren argjentinase, por ngeci në sukseset me klubin e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
FIFA publikon listën për futbollistin e vitit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: