Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Zyrtare: Juventusi ia zgjat kontratën Seccos

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Zyrtare: Juventusi ia zgjat kontratën Seccos Empty
MesazhTitulli: Zyrtare: Juventusi ia zgjat kontratën Seccos   Zyrtare: Juventusi ia zgjat kontratën Seccos Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 4:41 pm

Skuadra e Juventusit ka dëshmuar besimin që ka në drejtorin sportiv, Alessio Secco, duke ia zgjatur kontratën deri në vitin 2011.
“Juventusi ia ka zgjatur kontratën Alesso Seccos edhe për dy vite shtesë. Ai është drejtor sportiv në skuadër që nga viti 2006”, shkruan në faqen zyrtare të Juventusit.

Secco ishte përgjegjës për sjelljen e Amaurit, Momo Sissokos dhe Christian Poulsen, ndërsa kohëve të fundit është kritikuar nga tifozët për zgjedhjet e tij. Megjithatë shefi ekzekutiv i Bianconerëve, Jean Claude Blanc, ka thënë fjalë të mira për të.

“Gjatë kohës së tij këtu, Secco ka treguar kualitetet e tij si menaxher me profesionalizëm në rolin e drejtorit sportiv. Rinovimi i kontratës së tij do të kontribuojë në krijimin e stabilitetit më të madh drejt objektivave tona”, ka thënë Blanc për “Il Corriere Dello Sport”.


Zyrtare: Juventusi ia zgjat kontratën Seccos F.0212154845430_m

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Zyrtare: Juventusi ia zgjat kontratën Seccos Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Zyrtare: Juventusi ia zgjat kontratën Seccos
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: