Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Gjuha gjermane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 31
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Gjuha gjermane Empty
MesazhTitulli: Gjuha gjermane   Gjuha gjermane Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 3:49 pm

Gjuha gjermane ose gjermanishtja (origjinal Deutsch) i takon degës se gjuhëve perendimore gjermane. Ajo është gjuhe më e folur ne Unionin Evropian dhe renditet nën gjuhët botërore.
Dialektet e gjermanishtes ndahen sipas ndryshimit të tingujve në dy
kategori të ashtuquajtura dialektet e gjermanishtës së epërme dhe
dialektet e gjermanishtës së poshtme. Këto jan reformuar ne gjuhën
letrare ose gjuhen standarde gjermane e cila bazohet në dialektet e
gjermanishtës së Epërme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjuha gjermane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Gjuha shqipe dhe gjuhët ndërkombëtare :: Gjuha Franqeze-
Kërce tek: