Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Australian Open: Serena vazhdon dominimin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Australian Open: Serena vazhdon dominimin Empty
MesazhTitulli: Australian Open: Serena vazhdon dominimin   Australian Open: Serena vazhdon dominimin Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 9:24 am

Tenistja Serena Williams ka kaluar me lehtësi pёr nё rundin e katërt tё Australian Open me njё fitore 2-0 nё sete (6-1, 6-4) ndaj kinezes Peng Shuai.

Amerikania, e renditur e dyta nё botё, kaloi setin e parё pёr vetëm 31 minuta, ndërsa, pastaj u rikthye nga 3-1, pёr tё fitua me 6-4 edhe setin e dytё.

Williams ёshtё duke kërkuar titullin e katërt nё Australian Open pasi triumfoi nё kёtё turne edhe nё vitet 2003, 2005 dhe 2007. Tё tre ndeshjet e këtij viti ajo i ka fituar nё dy sete.

Williams tash do tё përballet me bjellorusen Victoria Azarenka, e cila mposhti ish-kampionen, francezen Amelie Mauresmo 2-0 nё sete (6-4, 6-2).

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Australian Open: Serena vazhdon dominimin Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Australian Open: Serena vazhdon dominimin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Sporte të ndryshme-
Kërce tek: