Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Të punësuarit në "Tojota" blejnë makina të reja për t'i ndihmuar kompanisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor




Të punësuarit në "Tojota" blejnë makina të reja për t'i ndihmuar kompanisë Empty
MesazhTitulli: Të punësuarit në "Tojota" blejnë makina të reja për t'i ndihmuar kompanisë   Të punësuarit në "Tojota" blejnë makina të reja për t'i ndihmuar kompanisë Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 11:33 am

Për t'i ndihmuar kompanisë së makinave, e cila pëson nga ulja e shitjes së automjeteve, rreth 2.200 nëpunës të gjigantit japonez të makinave "Tojota" të rangut udhëheqës të sektorëve, kanë vendosur të blejnë nga një makinë të re deri në fund të marsit, të prodhuar nga korporata e tyre.
Vendimi është marrë më 9 janar në mbledhjen e përbashkët të sektorit udhëheqës. Përmendet se kjo është në bazë plotësisht vullnetare, dhe atë me iniciativë spontane. Nuk janë përcaktuar masat speciale të makinave, as çmimet.
Për shkak të uljes së kërkesës në suaza botërore "Tojota" gjatë muajve shkurt-mars 11 ditë do të pushojë me punë për të gjitha ndërmarrjet e veta.
Sipas të dhënave të asociacionit japonez të shitësve të makinave, në kushte të thellësimit të krizës numri i shitjes së automjeteve të vogla vitin e kalaur në Japoni ka rënë në nivelin më të ulët në 34 vitet e fundit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të punësuarit në "Tojota" blejnë makina të reja për t'i ndihmuar kompanisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» AGJENSIA "JONIS TRAVEL" OFRON BILETA AVIONI ME CMIMET ME TE LIRA
» Marisa prin në listën e femrave më seksi në "Maxim"
» Massa: "bolidi f 60 më i mirë sesa ai i vitit të shkuar"
» Massa: "bolidi f 60 më i mirë sesa ai i vitit të shkuar"
» Ministria e Financave marrëveshje për zonat malore, "Mali drejt tregut"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Ekonomi-
Kërce tek: