Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TrueShinobi001
antar 55%
antar 55%
TrueShinobi001

Male Numri i postimeve : 306
Age : 24
Qyteti : Kaqanik
Registration date : 18/01/2009

MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula Empty
MesazhTitulli: MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula   MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula Icon_minitimeThu Jan 22, 2009 12:47 pm

MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula Pdf_button MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula PrintButton MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula EmailButton
(11 vota)e shtunë , 17 janar 2009
MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula Mclaren-i-ri McLaren Mercedes ka prezantuar makinen e re per kete boteror te Formula 1, qe do te nise ne muajin mars. Me MP4-24, keshtu sic quhet njevendeshja e re e skuderise anglo-gjermane, kampioni ne fuqi Ljuis Hemilton dhe kolegu i tij Heiki Kovalainen do te kerkojne te perserisin suksesin e nje sezonit te shkuar dhe te mundin rivalitetin e piloteve te Ferrarit. Vete, piloti anglez, i cili fitoi titullin boteror me vetem nje pike me shume se Felipe Masa eshte shprehur se me makinen e re, per te do te jete me e lehte te ruaje titullin kampion.

“Une dua te fitoj perseri boterorin. Sigurisht nuk do te jete aspak e lehte, ashtu sic ishte sezonin e shkuar, por me ndihmen e makines se re, e cila eshte shume e shpejte dhe te skuderise sime, mendoj se ky objektiv do te realizohet. Mezi pres te garoj me makine e re”, ka thene Hemilton.

Sipas rregullores se re edhe McLaren Merecedes MP4-24 ka pesuar shume ndryshime, qe kane te bejne sidomos me aerodinamiken. Keto ndryshime do te behen edhe te te gjitha makinan e skuderive te te tjera dhe ky boteror i Formula 1 qe do te nise me 16 mars ne Melburn te Australise pritet te sjelle gara shume te shpejta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MCLaren Mercedes prezanton makinën e re për këtë botëror të Formula
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Sporte të ndryshme-
Kërce tek: