Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kërkimi në Google ndikon në ndotjen e ambientit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TrueShinobi001
antar 55%
antar 55%
TrueShinobi001

Male Numri i postimeve : 306
Age : 24
Qyteti : Kaqanik
Registration date : 18/01/2009

Kërkimi në Google ndikon në ndotjen e ambientit Empty
MesazhTitulli: Kërkimi në Google ndikon në ndotjen e ambientit   Kërkimi në Google ndikon në ndotjen e ambientit Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 9:03 pm

Te rish ulur perpara kompjuterit dhe te kerkosh ne motorin me te madh te kerkimit, Google, per te gjetur ate qe ke nevoje, i ben keq ambientit. Ky eshte rezultati i nje fizikani te Universitetit te Harvardit, Alexs Wissner-Gross, i publikuar ne revisten Time. Sipas ketij rezultati, cdo kerkim nga Google ne cdo kompjuter prodhon 7 gram dioksid karboni. Ne kete kuptim dy kerkime ne google duan te njejten konsum energjie qe do te duhej per te ngrohur nje filxhan caj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kërkimi në Google ndikon në ndotjen e ambientit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: