Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 India kërkon ndalimin e Google Earth

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

India kërkon ndalimin e Google Earth Empty
MesazhTitulli: India kërkon ndalimin e Google Earth   India kërkon ndalimin e Google Earth Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 1:17 pm

India kërkon ndalimin e Google Earth Bouncing-google-earth
Gjykata shtetërore në Indi ka kërkuar ndalimin e programit Google Earth i cili mundëson shfaqje virtuale 3D të sipërfaqes së Tokës, njoftojnë mediat botërore.
Organet gjyqësore indiane vlerësojnë se terroristët të cilët janë fajtorë për sulmin e përgjakshëm të para disa ditëve në kryeqytetin indian Mumbai kanë shfrytëzuar programin Google Earth gjatë planifikimit e sulmit në të cilin kanë vdekur mbi 170 njerëz.

Avokati Amit Karkhanis i cili përfaqëson shtetin në këtë padi ka kërkuar nga Google “të turbullojë apo të fshijë zonat e ndjeshme" në hartën virtuale të Indisë derisa rasti të mos përfundojë.

Policia në Mumbai beson se terroristët kanë përdorë incizimet satelitore të rrugëve të qytetit dhe hotelit Taj Mahal Palace për të zbatuar me sukses planin e tyre.

Kjo padi ka ardhur pasi që një prej pjesëtarëve të organizatës terroriste Lashkar-e-Taiber ka pranuar se ka pasur incizime satelitore të Indisë nga Google Earth.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
India kërkon ndalimin e Google Earth
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: