Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ekipet shqiptare në vendet fqinje për fazën përgatitore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorEkipet shqiptare në vendet fqinje për fazën përgatitore Empty
MesazhTitulli: Ekipet shqiptare në vendet fqinje për fazën përgatitore   Ekipet shqiptare në vendet fqinje për fazën përgatitore Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 2:05 pm

Tiranë - Skuadrat e Superligës shqiptare kanë preferuar që këtë fazë përgatitore ta kryejnë në vendet fqinje. Periudha e lënë e lirë nga FSHF-ja u ka dhënë mundësinë atyre të bëjnë një minifazë përgatitore në këtë muaj.

Vendi më i preferuar për skuadrat elitare të Shqipërisë është Turqia. Në këtë vend janë duke kryer përgatitjet 5 skuadra. Vend tjetër i preferuar është edhe Mali i Zi, ndërsa në Maqedoni këtë fazë po e kryen vetëm Elbasani. Të vetmet skuadra që kanë zgjedhur Shqipërinë për përgatitjet e tyre janë Teuta dhe Partizani.

Më poshtë do të paraqesim vendet në të cilat janë duke kryer fazat përgatitore skuadrat shqiptare.

Turqi
1. Tirana
2. Dinamo
3. Apolonia
4. Besa
5. Flamurtari


Mali i Zi
1. Vllaznia
2. Shkumbini
3. Lushnja
4. Bylis

Maqedoni
1. Elbasani

Shqipëri
1. Teuta
2. Partizani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ekipet shqiptare në vendet fqinje për fazën përgatitore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: