Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 NBA: Gasol udhëheq Lakersat në fitoren ndaj Cavaliersave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

NBA: Gasol udhëheq Lakersat në fitoren ndaj Cavaliersave Empty
MesazhTitulli: NBA: Gasol udhëheq Lakersat në fitoren ndaj Cavaliersave   NBA: Gasol udhëheq Lakersat në fitoren ndaj Cavaliersave Icon_minitimeTue Jan 20, 2009 6:18 pm

Pau Gasol dhe Kobe Bryant kanë qenë më meritorët për fitoren 105-88 të Los Angeles Lakers ndaj Cleaveland Cavalariers.

Pau Gasol ishte më i sakti tek Los Angeles me 22 pikë dhe 12 kërcime. Bryant realizoi vetëm 9 nga 22 gjuajtjet e tij, duke shënuar 20 pikë, gjashtë kërcime dhe 12 asistime, derisa Andrew Bynum dhe Sasha Vujacic shënuan nga 14 pikë dhe Derek Fisher 11 të tjera. Rekordi i Lakersave tash është 32 fitore kundrejt 8 humbjeve në Konferencën Perëndimore.

Për Cavaliersat LeBron James realizoi 9 nga 25 gjuajtjet, që i sollën 23 pikë dhe arriti nëntë kërcime. Mo Williams shënoi 16 pikë, gjashtë kërcime dhe pesë asistime ndërsa Sasha Pavlovic 12 pikë.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
NBA: Gasol udhëheq Lakersat në fitoren ndaj Cavaliersave Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
NBA: Gasol udhëheq Lakersat në fitoren ndaj Cavaliersave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Sporte të ndryshme-
Kërce tek: