Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Oferta per Kaka tundon Berluskonin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 38
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Oferta per Kaka tundon Berluskonin Empty
MesazhTitulli: Oferta per Kaka tundon Berluskonin   Oferta per Kaka tundon Berluskonin Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 8:36 am

Dukej e pamundur por ceshtja “Kaka” tashme po shkon drejt konkretizimit.

Ylli brazilian i Milanit, mendohej i paprekshem dhe i pashitshem, deri ne momentin kur Sheiku Mansur kembenguli deri ne oferten e cmendur prej 150 milion eurove.

Nje shifer qe me shume duket t’i kete pelqyer presidentit te Milanit, Silvio Berluskoni se vete brazilianit.

Eshte e perditshmja britanike “Daily Mirror”, qe duket se ka zbuluar prapaskenat e kesaj heshtjeje te klubit kuqezi. Sipas saj, Kaka ka folur me Sedorf duke i deklaruar se nuk ka ndermend te largohet, por eshte Milani ai qe nuk po pergjigjet, duke e lene vetem perballe ketij presioni dhe tundimi financiar.

Nga ana tjeter tabloidi britanik “The Sun”, ka publikuar sot humbjen stratosferike prej 440 milion sterlinash te Sheikut Mansur ne renien e aksioneve te djeshme te kompanise Barkleis. Nje shifer sa dyfishi i asaj qe kerkon te shpenzoje per blerjen e Kaka. Por kjo humbej duket nje therrime para 38 miliard dollareve qe shenon pasuria e tij. Tashme ne Angli kane filluar te behen edhe llogarite se si mund te shpenzohen 500 mije euro ne jave, qe do te jete paga e re e Kakase nese do te kaloje te Manchester City.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Oferta per Kaka tundon Berluskonin Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Oferta per Kaka tundon Berluskonin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: