Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Milan i interesuar për brazilianin Alex

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMilan i interesuar për brazilianin Alex Empty
MesazhTitulli: Milan i interesuar për brazilianin Alex   Milan i interesuar për brazilianin Alex Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 2:06 pm

Ekipi i Milanit ka vënë në shënjestër mbrojtësin e PSV Eindhoven, brazilianin Alex, si cak i mundshëm për transfer të sezonit veror, pasi që dëshiron ta freskojë mbrojtjen e moshuar.

Mbrojtësi 23-vjeçar brazilian, aktualisht është në pronësi të Chelseat, derisa është në përfundim të huazimit trevjeçar te kampionët e Holandës, që erdhi si rezultat i problemeve që kishte rreth pajisjes me dokumente në Britani.

Mediat italiane sugjerojnë që Chelsea duhet të kërkojë nga rosonerët, si shkëmbim, mbrojtësin Kakha Kaladze, lojtarin të cilin tentuan ta blinin dy vite më herët.

Kaladze mund të luajë në të dy pozitat, qendërmbrojtës dhe mbrojtës i majtë, pozita këto ku Chelsea ka qenë pak i mbuluar këtë sezon, mirëpo zëvendëskryetari Adriano Galliani tashmë ka deklaruar se lojtarët kyç të Milanit janë “të patransferueshëm”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Milan i interesuar për brazilianin Alex
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: