Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Audi shfaqë më të fuqishmin R8 para Detroitit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Audi shfaqë më të fuqishmin R8 para Detroitit Empty
MesazhTitulli: Audi shfaqë më të fuqishmin R8 para Detroitit   Audi shfaqë më të fuqishmin R8 para Detroitit Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 1:23 pm

Audi shfaqë më të fuqishmin R8 para Detroitit Audi-r8-tdi-concept-01Audi, duket se, ka vendosur të zbulojë të gjitha atutë e saj para debutimit zyrtar në panairin e automjeteve në Detroit gjatë muajit të ardhshëm.
Pas kabrioletëve A5 e S5, prodhuesi nga Ingolstadti ka shfaqur edhe më të fuqishmin R8. R8-shin e pajis motori V10 prej 5.2. litrash nga Lamborghini Gallard, i cili nën kapakun e motorit të Audi zhvillon diç më pak kuaj fuqi, më saktësisht 525.

Megjithatë, kjo do të duhej të ishte mjaft që më i fuqishmi R8 të arrijë shpejtësinë prej 100 kilometrash në orë për 3.9 sekonda si dhe të arrijë maksimalen prej 315 km/h. Së bashku me motorin vjen edhe marshi prej gjashtë shpejtësish R-Tronic.Sa u përket ndryshime në trup të automjetit, ato janë më të dukshmet me LED llambat e reja në dritat e shkurtra dhe të gjata dhe thithësit anësor të ajrit tani janë diç më të mëdhenj për të përmbushur nevojat e motorit më të madh.

Modeli R8 V10 zyrtarisht do të paraqitet në Detroit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 11 janar 2009, derisa çmimi në Gjermani do të duhej të ishte 142.000 euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Audi shfaqë më të fuqishmin R8 para Detroitit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: