Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Audi Locus Concept

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Audi Locus Concept Empty
MesazhTitulli: Audi Locus Concept   Audi Locus Concept Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 8:55 pm

Dizajneri turk Ugur Sahin ka dhënë mendimin tij se si do të duhej të duket një Audi i të ardhmes.

Turku, frymëzimin kryesor e ka marrë nga natyra. Sipas tij, njerëzit nuk vërejnë linjat, format dhe lakesat e ndryshme në natyrë. Për këtë arsye koncepti i tij bazohet në linja të kompozuara, të cilat relaksojnë dhe njëkohësisht japin ‘energji’ dhe asocojnë në një automjet sportiv.Koncepti i ri i ruan bazat e njohura të automjeteve Audi, pjesën e përparme e ka të gjerë, ndërsa kulmi i ngjan Audi TT. Koncepti Locus e ka pjesën e pasme agresive me drita të errëta të frenave.Karakteristikë e Locusit është se e shfrytëzon shumë qelqin, me qëllim që udhëtarët të ndjejnë se kanë hapësirë kur janë brenda.


_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Audi Locus Concept Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Audi Locus Concept
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: