Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Edhe Lenovo i futet biznesit të celularëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Edhe Lenovo i futet biznesit të celularëve Empty
MesazhTitulli: Edhe Lenovo i futet biznesit të celularëve   Edhe Lenovo i futet biznesit të celularëve Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 1:16 pm

Edhe Lenovo i futet biznesit të celularëve
Shikoni pajisjen në fotografi. Duket bukur, apo jo? Fatkeqësisht, dyshojmë se dikush prej vendeve tona së shpejti do ta ketë në duar, sepse bëhet fjalë për prototipin i cili është i dedikuar për tregun kinez.
Kompania Lenovo përndryshe nuk prodhon celularë, mirëpo me daljen e sistemit operativ Android nga Google, është shumë më lehtë të prodhohet një telefon i mençur kulminant, prandaj shumë kompani të cilat edhe pse nuk e kanë afarizëm primar po testojnë veten në këtë degë të industrisë.

Pajisja të cilën po e shihni në fotografi është prototip i emëruar Ophone. Është i bazuar në sistemin operativ Android, por është modifikuar për të punuar ekskluzivisht me rrjetin 3G kinez TD-SCDMA, dhe do të vijë me disa aplikacione shtesë për të.

Mirëpo, edhe pse nuk do ta shohim në Kosovë, së paku “mund t’i kullotim sytë” sepse bëhet fjalë për një celular me të vërtetë të bukur.

Specifikat e kësaj pajisje, megjithatë, ende nuk janë të njohura.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Edhe Lenovo i futet biznesit të celularëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: