Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 disa fjal Deutsch-Albania

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

disa fjal Deutsch-Albania Empty
MesazhTitulli: disa fjal Deutsch-Albania   disa fjal Deutsch-Albania Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 11:46 am

Ja disa fjal deutsch ne perkthim shqipp


Ich- une
jung-i ri
Blume- lule
sehe-shume
wohl-mire
Boot- barka
Strasse- rruge
sie- ajo
viel-shume
Puppe-kukulla


Morgen - Neser
Schule - Shkoll
Lehrerin/Lehrer - Mesus/e
Komm - Hajde
Geh - Shko
Arbeit - Pune
Heute - Sot
Herz - Zemer
Medchen - Vajz
Er - Aj


Bruder - Vlla
Schwester - Moter
Vater - Babi
Mutter - Mami
Stadt - Qytet
Dorf - Katund
Sprache - Gjuhe
Lippen - Buz
Liebe - Dashuri
Hand - Dora
Fenster - Dritare


Leben-Jeta
Tod-Vdekja
Krankheit-Semundje
Leid-Vuajtje
Liebe-Dashuri
Arbeit-Pune
Zukunft-Futur(e armja)
Freundschaft-Shoqeri
Uhr-Ora
Zeit-Kohe
Enteuschung-zhgenjim
Immer-gjeth
werde-do te
lieben-Dashuroi

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
disa fjal Deutsch-Albania Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
atdheMale Numri i postimeve : 6
Age : 25
Qyteti : prishtina
Registration date : 11/03/2009

disa fjal Deutsch-Albania Empty
MesazhTitulli: Re: disa fjal Deutsch-Albania   disa fjal Deutsch-Albania Icon_minitimeWed Jul 08, 2009 8:34 pm

edhe fergangenhait-e shkuara
fus-kama
finger-gishta
bauch-barku
brot-buka
spageti-shpageta
swam-shpuza
bal-topi
fußbal-futboll
etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
disa fjal Deutsch-Albania
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Gjuha shqipe dhe gjuhët ndërkombëtare :: Gjuha Gjermane-
Kërce tek: