Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Lexo rregullat

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Lexo rregullat Empty
MesazhTitulli: Lexo rregullat   Lexo rregullat Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 6:33 pm

Pershendetje! Kjo eshte rregullorja e forumit per anetaret e komunitetit.
1 - Gjuha e forumit eshte shqipja. Gjuha e perbashket na ben me te
afert me njeri tjetrin. Postimet ne gjuhe te huaj do redaktohen prej
moderatoreve.Perjashtohen rastet e titujve te kengeve, citimeve te
shprehjeve dhe ne rastin kur anetare te huaj vizitojne forumin. Nese
doni te shkruani ne gjuhe te huaj Kaqaniku-hack ofron nje forum te
vecante ku mund te shpreheni. 2 - Ndalohet perdorimi i
ofendimeve dhe fjalorit banal kundrejt cdo anetari te forumit, kundrejt
besimeve fetare dhe shprehjet ofenduese fyese kundrejt krahinave te
Shqiperise. Ndalohet ofendimi I shqiptareve dhe propaganda
anti-shqiptare. Postime te ketij lloji do te fshihen pa asnje
paralajmerim. Ju lutemi gjithe anetareve nese shikojne ndonje postim te
tille te lajmeroni stafin e forumit duke e raportuar shkrimin perkates.
3 - Temat e forumit kane nje permbajtje e cila duhet
respektuar. Ne rast se postimet e anetareve jane jashte teme, apo
fjalori i perdorur ne to eshte banal, atehere shkrimi do fshihet. Ne
gjithe forumet e tjera, ndalohet chit-chati dhe replikat personale mes
anetareve. Perpara se te hapni nje teme te re shikoni nese eshte hapur
me pare. Temat e duplikuara do bashkohen ne nje. 4 -
Pergjegjesia per cdo shkrim te postuar ne Kaqaniku-hack eshte e vet
autorit. Pas publikimit te tij stafi i forumit nuk merr pergjegjesi.
Nese doni te postoni shkrime te autoreve te tjere, per shmangien e
keqkuptimeve, ju lutem postoni autorin ose titullin e burimit prej te
cilit keni marre shkrimin perkates. Postimet e shkruara nga ju ne kete
forum (pas kerkeses tuaj) nuk mund te fshihen, kjo sepse do krijonte
konfuzion ne tema dhe mbarevajtjen e pergjithshme te forumit. Nese
shikoni raste te keqperdorimit te shkrimeve, jeni te lutur te na
kontaktoni. 5 - Ne rastet e shkeljes se rregullores ne pikat e
mesiperme, do merren masa ndaj autoreve te tyre. Keto masa fillojne nga
editimi, fshirja e postimeve tuaja deri ne perjashtim prej
Kaqaniku-hack . Ne rast se masat e marra kundrejt jush ju duken te
padrejta mund te postoni nje ankese te nenfoumi i ideve dhe
sugjerimeve. Theksojme se masat si pasoje e ofendimeve te cdo anetari,
fyerjes, perdorimit te fjalorit banal, propagandes antikombetare, do
jene te rrepta. 6 - Ne rast se ndjeheni te cenuar, te
censuruar, apo keni ankesa e sugjerime rreth forumit (te cfaredo lloji
qofshin), keni te drejte postimin e kesaj ankese ne temen e verejtjeve
dhe sugjerimeve. Bejme te ditur se shkrimet e hequra prej temave qe
dergohen ne temat e ezauruara, fshihen automatikisht dhe ne menyre
permanente ne nje periudhe kohore nje mujore. Pra, pas nje muaji,
postimet e hequra prej temave fshihen perfundimisht prej forumit. Nese
keni ankesa rreth nje shkrimi tuajin te fshire, kete ankese duhet ta
postoni ne forumin perkates 1 muaj nga data e fshirjes 7 -
Shkrimet tuaja ne forum duhet te jene te pranueshme nga ana
estetike.Ndalohen shkrimet me shkronja te medha, shkrimet dhe firmat ne
ngjyra te ndryshme te cilat prishin estetiken e forumit, formatin dhe
permbajtjen e temes. (nuk mund te shkruani te temat e politikes,
ceshtjes kombetare me firma e shkrime qesharake) Kjo per te respektuar
ne rradhe te pare veten, pastaj identitetin dhe temat ne te cilat
shkruani e shprehni mendimin tuaj. 8 - Ne forumin
Kaqaniku-hack ndalohet postimi i programeve qe kan te bejn me hack,
crack apo edhe mesimeve keqberse . Gjithashtu gjdo lloj programi qe
mund te bej keq tek antaret apo tek te tjeret eshte e ndalueshme
rreptesisht . N.Q.S nuk rrespektohet kjo pike e rregullores temat do te
fshihen ose levizen tek shporta pa paralajmrim . 9 -
Webmasteri ka te drejte postimin e faqeve shqiptare ne internet ne
forumin perkates. Reklama te cdo lloji e forme ne cdo pjese tjeter te
forumit nuk do lejohen. Ato do te fshihen menjehere e pa paralajmerim.
10 - Stafi i Kaqaniku-hack perfshire nje admin te ketij forumi ndodhet
ketu per te siguruar mbarevajtjen, pasurimin e forumit me informacion,
shmangien e keqkuptimeve ne nje fryme tolerance dhe mirekuptimi. Synimi
i vetem yni eshte te kalojme kohen mes miqsh ne menyre sa me te
kendshme. Ju lutem te vleresoni kete rol dhe mos pengoni punen
dashamirese dhe vullnetare te disa bashkekombesave tuaj, qe moren
iniciativen per te ofruar nje vater virtuale mirekuptimi, tolerance dhe
mbi te gjitha SHQIPTARE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Lexo rregullat Empty
MesazhTitulli: Re: Lexo rregullat   Lexo rregullat Icon_minitimeWed Sep 23, 2009 2:30 pm

bravooo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
Admin
Admin
AdminMale Numri i postimeve : 1
Age : 51
Qyteti : Prishtin
Registration date : 26/09/2009

Lexo rregullat Empty
MesazhTitulli: Re: Lexo rregullat   Lexo rregullat Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 10:33 am

shume mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
DemoFire
Admin
AdminMale Numri i postimeve : 3
Age : 30
Qyteti : Kosove
Registration date : 26/09/2009

Lexo rregullat Empty
MesazhTitulli: Re: Lexo rregullat   Lexo rregullat Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 7:30 pm

mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
hajgare :P
Male Numri i postimeve : 7
Age : 31
Qyteti : wWw.Varez-DL.org
Registration date : 09/11/2009

Lexo rregullat Empty
MesazhTitulli: Re: Lexo rregullat   Lexo rregullat Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 6:32 pm

do ti ju permshushem rEguLLag
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Lexo rregullat Empty
MesazhTitulli: Re: Lexo rregullat   Lexo rregullat Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lexo rregullat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lexo para se te postosh !
» BE: Microsoft shkel rregullat kundër monopolit
» Microsoft shkel rregullat kundër monopolit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Staffi Forumit :: Rregullorja e forumit-
Kërce tek: