Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Si te instalojm joomla ne hostin tuaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Si te instalojm joomla ne hostin tuaj Empty
MesazhTitulli: Si te instalojm joomla ne hostin tuaj   Si te instalojm joomla ne hostin tuaj Icon_minitimeMon Mar 02, 2009 2:13 pm

Pe boj nji tuto te thjeshte se si me instalu Joomla ne hostin tuaj...

Per ta instaluar joomla duhet patjeter qe hosti te kete mysql
Fillim shkojm www.joomla.com e downloadojm scriptin
Pastaj e uploadojm kete script tek hosti jone ne index te ftp-se , pastaj shkom www.emri.com do te na hapet disa step per ta instaluar , rastin e pare shkojm next pastaj na kerkon te dhenat e mysql-se i shenojm ato te dhena, pastaj poashtu na kerkon [Username dhe Password] i plotesorjm keto 2-ja se si deshironi ju, [admin mail adress] - imellen e administratorit dhe [Site Name] - emrin qe deshirojme ta kete website i yni dhe fund e kemi instalu me sukses , poashtu mundemi edhe permes cpanelit klikojme joomla pastaj new install dhe vazhdojme si eshte cekur me lart...

Si me instalu Template ne Joomla:
Pasiqe kemi download ndonje template per joomla hyjm ne admincp qe e kemi krijuar pas instalimit shkojm Installers -Templates Site, klikojme [Browse] selektojme templaten qe kemi download pastaj klikojme [Upload File & Install ] klikojme Countinue dhe template eshte instaluar me sukses shkojm ne Template Menager e zgjedhim templaten qe deshirojme me lon.

Si me shti ndonje gjuhe te re ne Joomla
Kur ne kyqemi ne admincp , fillim shofim index page me disa opcione.
Pastaj shkojm [Installers] - [Languages] , klikojme browse gjejme filet e gjuhes qe kemi download dhe selektojme [ uploade File & Install ] dhe en fund klikojme Countinue edhe gjuhen e kemi instaluar me sukses.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Si te instalojm joomla ne hostin tuaj Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Si te instalojm joomla ne hostin tuaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: | Graphic |Design | Bulletin Board dhe CMS | :: Joomla-
Kërce tek: