Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun Empty
MesazhTitulli: Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun   Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun Icon_minitimeFri Feb 13, 2009 12:55 pm

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka kërkuar nga bashkatdhetarët e tij të luten që shiu të bjerë në vendin e tyre, në të cilin thatësira po sundon për të tretin vit me radhë, kanë njoftuar mediat botërore.
Lutjet e veçanta myslimane për shi, të njohura me emrin salat al-istiska, do të recitohen të shtunën në të gjitha pjesët e Sirisë, në të cilën gjatë këtij viti ka rënë jashtëzakonisht pak shi.

Thatësira më së rëndi ka goditur bujqësinë dhe ka sjellë deri tek rënia e madhe e produkteve ushqimore.

Korrjet kanë sjellë më pak se dy milionë tonë në vitin 2008, derisa vite më herët ato kanë dhënë deri në pesë milionë tonë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Walker, hero i popullit të Kosovës
» Jep dorëheqjen Ramon Kalderon, presidenti i Realit të Madridit
» Analistët politik maqedonas: Presidenti i ardhshëm, për interesat e qytetarëve
» Zv/presidenti i ri amerikan Xho Bajden takohet me kryeministri iraken Al-Maliki

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: