Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Alfabeti latin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Alfabeti latin Empty
MesazhTitulli: Alfabeti latin   Alfabeti latin Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 3:52 pm

Alfabeti latin apo alfabeti romak është alfabeti i gjuhës latine dhe gjuhës romake dhe alfabeti më i përdorshëm në të gjithë në botën e sotme, alfabeti i gjuhës shqipe bazon në ketë alfabet, ky alfabet është edhe alfabeti më i shtrirë në të gjithë boten, ketë alfabet e përdorin edhe Gjuha Gjermane, Gjuha Angleze, Gjuha Portugalle, Gjuha Frënge etj. gjuha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Alfabeti latin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Gjuha shqipe dhe gjuhët ndërkombëtare :: Gjuhët e tjera-
Kërce tek: