Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Dy gola të Torresit fundosin Chelsean

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Dy gola të Torresit fundosin Chelsean Empty
MesazhTitulli: Dy gola të Torresit fundosin Chelsean   Dy gola të Torresit fundosin Chelsean Icon_minitimeMon Feb 02, 2009 3:03 pm

Sulmuesi spanjoll Fernando Torres ka shënuar dy gola të vonshëm, për t’i mundësuar Liverpoolit të mposhtë në Anfield, Chelsean e mbetur me 10-lojtarë në fushë, dhe për të ngushtuar diferencën në krahasim me liderin e tabelës, Manchester United.
Që të dyja ekipet ishin në kuotën e 48 pikëve para ndeshjes, pesë pikë prapa Manchester United, dhe me numër të njëjtë ndeshjesh, dhe presioni ishte i njëjtë në të dyja anët, që kërkonin fitore për të ruajtur hapin me kryesuesin.

Chelsea pësoi një goditje pas 1 ore lojë në Anfield, kur mesfushori Frank Lampard u përjashtua nga loja me karton të kuq, për shkak të një ndërhyrje të ashpër në Xabi Alonson.
Dy gola të Torresit fundosin Chelsean FranklampardREUTERS350karto
Momenti i përjashtimit të Frank Lampard me karton të kuq. Foto: Reuters
Pas 88 minutash lojë pa gola, Torres çoi në këmbë të gjithë publikun e të kuqve, kur shënoi një gol të bukur me kokë, pas harkimit nga Fabio Aurelio (89’), duke sjellë edhe avantazhin e parë për Liverpoolin.

Goli, i cili ishte i pari i Torres këtë sezon në Anfield, u pasua shpejt edhe nga një gol tjetër i spanjollit, që shënoi në çastet e fundit të ndeshjes. Kësaj here për golin e dytë asistoi zëvendësuesi Yossi Benayoun (90’).

Me këtë fitore, Liverpooli mbledh 51 pikë në vendin e dytë dhe i afrohet në vetëm dy pikë Manchesterit (53), që tash ka një ndeshje më pak të zhvilluar. Chelsea në pozitën e tretë mbetet pesë pikë prapa liderit, dhe po ashtu me një ndeshje më shumë.
Dy gola të Torresit fundosin Chelsean Fernandotorres350festa
Festa e lojtarëve të Liverpoolit pas golit të parë të shënuar.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Dy gola të Torresit fundosin Chelsean Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Dy gola të Torresit fundosin Chelsean
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: