Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ngritja e njerëzve në vend të peshave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Ngritja e njerëzve në vend të peshave Empty
MesazhTitulli: Ngritja e njerëzve në vend të peshave   Ngritja e njerëzve në vend të peshave Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 8:22 am

Një klub i peshëngritjes në Londër ka filluar të aplikojë një program të ri të ushtrimeve në kuadër të cilit anëtarët në trajnime nuk ngritin pesha si deri më tani, por njerëz.

Në klubin e peshëngritjes Gymbox në Londër nuk do të keni nevojë të ndërroni peshat nëse dëshironi të rritni peshën për ngritje. Në vend të kësaj, thjesht do të kapni një njeri tjetër i cili rrinë anash dhe pret që dikush ta zgjedhë për të ushtruar me të.

Të punësuarit të cilët janë parashikuar për ngritje janë të veshur në triko të zeza, derisa në kraharor e kanë të shënuar peshën. Edhe pse tingëllon e pazakontë dhe e pahijshme, pronari i klubit Richard Hilton thotë se ushtrimi me njerëz është stimulues, derisa një prej përparësive është edhe ajo që njeriu me të cilin ushtroni vazhdimisht u ofron inkurajim dhe motivim.

Ngritja e njerëzve në vend të peshave Gymbox1
A ka motiv më të mirë se të kesh një njeri i cili u bërtet mbi kokë që të bëni edhe dhjetë ushtrime tjera? Anëtarët e klubit mund të zgjedhin në mes të pesë peshave të ndryshme, prej 30 deri në 155 kilogramë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Ngritja e njerëzve në vend të peshave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» ZRRUM: Ngritja e çmimit të ujit dhe mbeturinave e domosdoshme
» Gjera inteligjente ne nje vend pa tru
» cilat vajza ne kosov ju pelqejn nga cili vend
» Udhëtari ankohet në shërbim fiton vend pune

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Info & Lajmërime-
Kërce tek: