Age : 27
Qyteti : Kaqanik
Registration date : 18/01/2009

Barcelona shënon ecuri rekord në këtë sezon të Primera Division Empty
MesazhTitulli: Barcelona shënon ecuri rekord në këtë sezon të Primera Division   Barcelona shënon ecuri rekord në këtë sezon të Primera Division Icon_minitimeThu Jan 22, 2009 12:45 pm

Barcelona shënon ecuri rekord në këtë sezon të Primera Division Barcelona-ok Barcelona vazhdon ecurine rekord ne kete sezon, duke fituar 5-0 ne javen e 19-te te Primera Division kunder Deportivo La Coruna. Pas ketij suksesi, skuadra e Pep Guardioles vazhdon te kryesoje renditjen me 12 pike me shume se Reali i vendit te dyte. Goleada e Barcelones ne “Camp Nou” do te nise me Mesin ne minuten e 21-te. Argjentinasi shmang mbrojtesit dhe me nje gjuatje mjeshterore kalon skuadren e tij ne epersi. Vendasit do ta mbyllin pjesen e pare me dy gola te tjere. Henri ne 27-ten do te dyfishonte rezultatin, ndersa 4 minuta nga fundi i fraksionit te pare, Eto do te shenonte edhe golin e trete per ekipin nga Katalunja.

Ne 45 minutat e dyta do te ishin prape dy sulmuesit qe me golat e tyre do te shuanin cdo shprese te Deportivos, dhe ne te njejten kohe do te ruanin te paprekur diferencen me Realin e Madridit, qe mundi me veshtiresi 3-1 Osasunen. Kjo e fundit e drejtuar nga Hoze Natonio Kamaco do te mbyllte pjesen e pare ne epersi pas golit ne Nekouman ne minuten e 20-te. Ne pjesen e dyte do te vinte edhe pergjigja e madrileneve. Serxhio Ramos do te barazonte rezultatin ne minuten e 50, ndersa Higuain ne te 64-en do te permbyste gjithcka ne favorin e ekipit te drejtuar nga Huande Ramos.

Per te vulosur suksesin e Realit mendon Roben, qe shenon golin e trete ne limitet e kohes se rregullt. Ecurine pozitive ne kete jave e ka ruajtur edhe Sevilja, qe ka fituar 1-0 ndaj Numancias. Braziliani Renato ne minuten e 82-te do te shenonte golin e vetem dhe te fitores per andaluzianet qe po aq sa Reali i Madridit jane ngjitur ne kuoten e 38 pikeve.