Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rënie rekorde në Wall Street në ditën e inaugurimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Rënie rekorde në Wall Street në ditën e inaugurimit Empty
MesazhTitulli: Rënie rekorde në Wall Street në ditën e inaugurimit   Rënie rekorde në Wall Street në ditën e inaugurimit Icon_minitimeWed Jan 21, 2009 6:01 pm

Bursa e Nju-Jorkut me rënie rekorde në ditën e inaugurimit e përkujtoi kryetarin e ri amerikan për peshën e krizës të cilën e trashëgon.

Indeksi i aksioneve Dow Jones u zvogëlua për 4,01 për qind dhe shënoi rënie nën tetë mijë pikë për herë të parë prej 20 nëntorit të vitit të kaluar. Indekset S&P 500 dhe Nasdaq humbën më shumë se pesë për qind të vlerës.

Spekulimet se bankat duhet të grumbullojnë kapital të freskët i rrënuan aksionet në sektorin financiar në nivelin më të ulët brenda 14 viteve të fundit.

Qëkur data për inaugurimin e kryetarëve amerikanë është zhvendosur më 20 janar në kohën e mandatit të dytë të Ruzveltit në vitin 1937 tregtimet në bursë nuk kanë qenë shumë të mira.

Dow Jones më së shumti, për 2,77 për qind është rritur më 21 janar të vitit 1985 një ditë pas betimit të Ronald Reganit në mandatin e dytë presidencial.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Rënie rekorde në Wall Street në ditën e inaugurimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Në Gjermani pritet rënie e madhe ekonomike
» : Volkswagen realizoi shitje rekorde në vitin 2008
» Street Legal Racing Redline 1.0

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Ekonomi-
Kërce tek: