Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Virusi i Obamas sërish vërshon internetin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Virusi i Obamas sërish vërshon internetin Empty
MesazhTitulli: Virusi i Obamas sërish vërshon internetin   Virusi i Obamas sërish vërshon internetin Icon_minitimeWed Jan 21, 2009 5:54 pm

Tre milionë e gjysmë kompjuterë të infektuar brenda vetëm 24 orëve, është rezultati i vërshimit të virusit të ri kompjuterik, i cili për herë të parë është paraqitur në muajin tetor të vitit të kaluar.

Në fund të vitit të kaluar virusi i cili për shpërndarjen e vet përdorë porositë me e-mail, gjoja që lidhen me kryetarin e sapozgjedhur amerikan, ka filluar sulmin e tij në kompjuterët e përdoruesve në mbarë botën. Ekspertët e sigurisë kanë arritur që ta detektojnë me sukses dhe të përditësojnë mekanizmat e tyre kundër viruseve, mirëpo tani ai është paraqitur sërish, por me emër të ri.

Siç raportojnë ekspertët e kompanisë F-Secure, virusi kompjuterik Conficker është paraqitur sërish, mirëpo tani bart emrin Downadup.

Krimbi fshihet prapa lidhjeve të internetit të përfshira në porositë me e-mail, të cilët gjoja ridrejton në faqet zyrtare të presidentit të ri amerikan, Barack Obama.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Virusi i Obamas sërish vërshon internetin Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Virusi i Obamas sërish vërshon internetin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: