Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 HDTV me kontrast prej një miliard

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

HDTV me kontrast prej një miliard Empty
MesazhTitulli: HDTV me kontrast prej një miliard   HDTV me kontrast prej një miliard Icon_minitimeWed Jan 21, 2009 5:52 pm

Kompania LG në tregun lokal, atë korean, ka paraqitur dy televizorë plazma HDTV me shenjat dalluese 42PQ60D e 50PQ60D.

I pari prej tyre në ekranin e vet me diagonale prej 42 inçësh është i aftë të paraqes fotografinë me 600 Hz që do të eliminojë të gjitha gjërat e padëshiruara në fotografinë në lëvizje. Modeli më i madh me diagonale prej 50 inçësh sjell kontrast prej 1.000.000.000:1.

Të dy modelet janë pajisur me qasje USB për riprodhimin e dosjeve WMV e DivX, kanë sensor të integruar të ndriçimit ambiental dhe rregullim automatik të shfaqjes së fotografisë, derisa me trashësi nuk e kalojnë gjerësinë prej 8 centimetrash.

Përveç se janë ekonomikë, falë rregullimit automatik të fortësisë së ndriçimit në prapavijë në krahasim me HDTV-të tjerë mesatarë plazma, ata kursejnë edhe deri në 60% të energjisë.

Çmimet e paralajmëruara për tregun korean janë 1.000 dollarë për version 42 inçësh dhe 1.460 dollarë për atë prej 50 inç. Se a do të paraqiten këta televizorë në tregjet tjera të botës, përfshirë edhe tonin, ende mbetet e panjohur.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
HDTV me kontrast prej një miliard Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
HDTV me kontrast prej një miliard
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: