Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Petrovci së shpejti do të largohet nga Kosova

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Petrovci së shpejti do të largohet nga Kosova Empty
MesazhTitulli: Petrovci së shpejti do të largohet nga Kosova   Petrovci së shpejti do të largohet nga Kosova Icon_minitimeWed Jan 21, 2009 5:44 pm

Aktori i njohur kosovar, Enver Petrovci, në fund të këtij muaji do të shpërngulet nga Kosova për në Shqipëri, ku shpreson se do vijnë në pah ambiciet e tij artistike.

Nëpërmjet telefonit për emisionin “Express Live” të televizionit KTV, aktori ka thënë se ka disa arsye që e kanë detyruar atë ta ndërmarrë këtë hap.

“Gjendja në skenën tonë kulturore është arsyeja më e madhe. Tani kur jam në moshën më të mirë artistike, unë këtu jam pa punë. Nuk jam duke parë ndonjë perspektivë në Kosovë, shpresoj se në Shqipëri do të vijnë në pah ambiciet e mia artistike”, ka deklaruar Petrovci.

Artisti ka pohuar se nga Teatri Kombëtar i Tiranës fillimisht i është mundësuar realizimi i një shfaqjeje.

Ndryshe, ai ka bërë të ditur, se ka kërkuara nga Rektorati i Akademisë së Arteve në Tiranë që t’i mundësohet punësimi si pedagog, përderisa, sipas tij, zëvendësministri i Kulturës në Shqipëri i ka ofruar hapjen e një shkolle private në Shqipëri.

Petrovci ka bërë të ditur se fillimisht do të shkojë vetëm dhe më pas nëse do të realizohen të gjitha, do të zhvendoset edhe familja e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Petrovci së shpejti do të largohet nga Kosova
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Së shpejti edhe Megane RS i ri
» Zelanda e Re së shpejti do ta njohë Kosovën
» Efekti i EULEX-it në Mitrovicë do të ndjehet së shpejti
» Sё shpejti filmi “Iron Maiden: The Movie”
» Filmi - Film UCK Kosova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: V.I.P & Show Biz-
Kërce tek: