Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 CO2 shkaktar i ndryshimit të klimës? NASA nis studimin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TrueShinobi001
antar 55%
antar 55%
TrueShinobi001

Male Numri i postimeve : 306
Age : 24
Qyteti : Kaqanik
Registration date : 18/01/2009

CO2 shkaktar i ndryshimit të klimës? NASA nis studimin Empty
MesazhTitulli: CO2 shkaktar i ndryshimit të klimës? NASA nis studimin   CO2 shkaktar i ndryshimit të klimës? NASA nis studimin Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 9:04 pm

Agjensia amerikane hapësinore NASA përfshihet në debatin për ambientin e ngrohjen globale. Shkencëtarët e saj do të hartojnë një hartë të ndotjes së tokës me anë të një sateliti që do të gjurmojë zonat ku dioksidi i karbonit clirohet dhe ku thithet më tepër nga planeti ynë. Observatori i karbonit orbital i NASA-s kërkon të zbulojë fakte për të vërtetuar se dioksidi i karbonit i cliruar nga aktivitetet njerëzore po ndryshon klimën e tokës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
CO2 shkaktar i ndryshimit të klimës? NASA nis studimin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: