Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic Empty
MesazhTitulli: Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic   Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 8:46 pm

Kompania Panasonic kohëve të fundit ka qenë bukur aktive në fushën e fotoaparateve digjitale dhe si rrjedhojë ka prodhuar katër modele kompakte të tyre.

Në segmentin më të ulët Panasonic ka paraqitur fotoaparatet kompakte DMC-FS6 dhe DMC-FS7. Që të dy posedojnë objektiv të katërfishtë (4 x Zoom) i cili niset në 33 milimetra largësi, stabilizim elektronik të fotografisë dhe procesorin më të ri të fotografisë Venus Engine. Modeli FS6 ka çip CCD me rezolucion prej 8.1 megapiksela, derisa FS7 është me rezolucion 10.1 megapiksela.

Panasonic DMC-LS85 është fotoaparat me karakteristika si edhe DMC-FS6, me të vetmin dallim që si burim energjie përdorë bateritë AA.

Sigurisht që modeli më interesant është DMC-FS15 ultrakompakt. Në shtëpizën e dimensioneve jashtëzakonisht të vogla Panasonic ka arritur të integrojë objektivin Leica me vrimë prej 29-145 milimetras, 5 x Zoom dhe çip CCD me rezolucion prej 12.1 megapikselash.
FS15 është i mbushur me teknologji moderne për përmirësimin e kualitetit të fotografisë siç janë detektimi i fytyrës, stabilizimi i fotografisë Mega OIS dhe vendosjes automatike të komandave varësisht nga motivi i fotografimit (Intelligent Scene Selector).

Mbi të gjitha FS15 incizon video materiale në rezolucion high definition - HD.

www.panasonic.com

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: