Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Wenger: City mund të konkurrojë për Ligën e Kampionëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$


Male Numri i postimeve : 908
Age : 34
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Wenger: City mund të konkurrojë për Ligën e Kampionëve Empty
MesazhTitulli: Wenger: City mund të konkurrojë për Ligën e Kampionëve   Wenger: City mund të konkurrojë për Ligën e Kampionëve Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 6:54 pm

Trajneri i Arsenalit, Аrsene Wenger, mendon se Manchester City do të mund ta thyejë këtë vit katërshen udhëheqëse të Premierligës, nëse sjell përforcime të mira gjatë janarit.

City është një prej klubeve më të pasura në Premierligë për momentin, dhe në fund të afatit kalimtar veror, me ardhjen e pronarëve të rinj, arriti të sjellë në radhët e veta edhe Robinhon nga Real Madrid.

“Këtë vit ekipet të cilat mund të befasojnë janë Manchester City, Tottenham dhe Portsmouth. Do të duhej të ishte shumë interesante, shumë e papritur. City ka shumë fuqi pasi që mund të paguajë shumë para”, ka thënë Wenger.

“Këtë vit, për herë të parë, afati kalimtar në janar do të jetë i hapur kur do të kemi luajtur vetëm 19 ndeshje. Kam pasur sezon kur kemi zhvilluar 24 ndeshje para afatit të janarit, ndërsa këtë vit pjesa e dytë e sezonit do të zgjasë më shumë”, shton Wenger.

“Ekipet do të mund të përfitojnë shumë me blerjet e reja në afatin kalimtar të janarit”, përfundon strategu francez.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Wenger: City mund të konkurrojë për Ligën e Kampionëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ranieri: Juve dëshiron Diegon dhe Ligën e Kampionëve
» Wenger: Arsenali nuk ka hequr dorё nga titulli
» Trezeguet: E dua medaljen e Ligës së Kampionëve
» Wenger: Arsenali ёshtё i vetmi ekip qё iu jep rast tё rinjve
» Bergkamp mund tё rikthehet tek Arsenali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: