Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$


Male Numri i postimeve : 908
Age : 34
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët? Empty
MesazhTitulli: Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët?   Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët? Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 12:35 pm

Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët? 6-novitec-ferrari-f430


Edhe pse Ferrari, përkundër krizës financiare, ka paralajmëruar këtë viti si më të mirin deri më tani, burimet e afërta me prodhuesin pohojnë se megjithatë nuk është në pozitën më të lakmueshme.
Një burim anonim ka konfirmuar për portalin Inside Line se në Ferrari “nuk janë gjërat edhe si më së miri” dhe se “është ndaluar prodhimi i modelit 612 Scaglietti, derisa shitja e modelit më të popullarizuar F430 ka rënë dukshëm me paraqitjen e modelit California”.

Në Ferrari thonë se kanë kërkesa shumëvjeçare për 599 GTB Fiorano, mirëpo burimi ka pohuar se prodhuesi italian i ekzotikes italiane ka shtyrë paraqitjen e modeleve të reja derisa situata në treg të mos jetë stabilizuar.

Mediat pohojnë se Ferrari se mund të largojë nga puna 300 punëtorë qysh në tremujorin e dytë të vitit të ardhshëm, për të zvogëluar shpenzimet dhe të mbijetuar krizën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Çelës automjeti i cili ndalon telefonatat
» Ish-punëtorët kërkojnë paratë e tyre
» Enzima që ndalon kancerin
» Apple ndalon gjinjtë për iPhone
» Qeveria malazeze ndalon shërbimin Facebook

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: