Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Salma Hayek: E kam ‘vrarё' mësuesin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor




Salma Hayek: E kam ‘vrarё' mësuesin Empty
MesazhTitulli: Salma Hayek: E kam ‘vrarё' mësuesin   Salma Hayek: E kam ‘vrarё' mësuesin Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 10:30 pm

Aktorja Salma Hayek nuk din tё flasë frëngjisht, pasi ajo e ka “vrarë” mësuesin kur kishte qenë nё Francё pёr kurse tё gjuhës.
Hayek, tash 42-vjeçare, ishte dërguar nga prindërit e saj gjatё moshës tinejxhere, pёr tё mësuar gjuhёn e dashurisё. Por ajo kishte qenё aq e vendosur pёr t’u kënaqur me shoqet, sa iu kishte telefonuar prindërve tё saj dhe iu kishte thёnё se mësuesi kishte “vdekur”.

“Është tragjike. Unё nuk flas mirё gjuhën frënge, por kam mundur ta flas. Kur isha 17 ose 16 vjeçare, prindërit e mi mё dërguan nё Paris pёr tё studiuar gjuhën pёr gjithë verën, nё njё kur intensiv, gjashtë orё nё ditё tek njё mësues privat dhe tё qëndroja me murgesha franceze”, ka thёnё Hayek.

“Njё shoqe nga Greqia mё kёrkoi dhe mё tha, ‘A je çmendur? Dëshiron ta kalosh gjithё verёn e mbyllur nё njё klasё?’. Andaj bёmё njё plan dhe iu telefonova prindërve dhe iu thash se mësuesi kishte vdekur dhe ishte shumë vonë dhe ata nuk mund tё gjenin mësues. Andaj shkova nё Greqi dhe tash vërtet mё vjen keq qё e ‘vrara’ mësuesin, pasi vërtet do tё mund tё flisja frëngjisht”, ka shtuar aktorja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Salma Hayek: E kam ‘vrarё' mësuesin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: V.I.P & Show Biz-
Kërce tek: