Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Juventus forcon interesimin për David Silvan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Juventus forcon interesimin për David Silvan Empty
MesazhTitulli: Juventus forcon interesimin për David Silvan   Juventus forcon interesimin për David Silvan Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 4:46 pm

Juventusi ka shtuar interesimin për mesfushorin e Valencias, David Silva, në misionin për të gjetur një zëvendësues të denjë për legjendën çeke Pavel Nedved.
“Tuttosport” njofton se drejtori sportiv i Juves, Alessio Secco, kishte udhëtuar për në Sevilla të mërkurën për të përcjellë ndeshjen miqësore ndërmjet Spanjës dhe Anglisë, ku në pjesën dytë u inkuadrua “gjahu” i tij, David Silva.

Bianconerët dëshirojnë zëvendësimin ideal për Nedvedin, i cili pritet të pensionohet në fund të sezonit, mirëpo ata njëkohësisht janë duke e përcjellë edhe mesfushorin e Werder Bremenit, Diego.

Secco fillimisht do të provojë ta bindë brazilianin 23-vjeçar që të transferohet në Torino, ndërsa nëse ky plan dështon atëherë të gjitha forcat do të orientohen kah David Silva, i cili vlen afër 30 milionë euro.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Juventus forcon interesimin për David Silvan Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Juventus forcon interesimin për David Silvan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: