Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Maradona: Bëmë që francezët të dukeshin qesharakë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Maradona: Bëmë që francezët të dukeshin qesharakë Empty
MesazhTitulli: Maradona: Bëmë që francezët të dukeshin qesharakë   Maradona: Bëmë që francezët të dukeshin qesharakë Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 4:40 pm

Legjenda argjentinase dhe trajneri aktual i përfaqësueses së Argjentinës, Diego Maradona, beson se skuadra e tij ka luajtur aq mirë në fitoren e të mërkurës mbrëma kundër Francës në Velodrome, saqë i kanë bërë francezët të duken si të marrë në fushë.
“E dinim se duhej të luanim futboll të nivelit të lartë dhe këtë e arritëm. Madje për një kohë i bëmë francezët të dukeshin qesharakë në fushë”.

“Mendoj se e kontrolluam Francën më mirë në pjesën e dytë. Ata varen shumë nga Ribery, dhe ne u munduam ta neutralizojmë atë gjatë gjithë kohës”.

“Të gjithë lojtarët e mi luajtën mirë, gjithçka ishte pozitive. Skuadra e kuptoi se ne duhej ta kontrollonim topin duke ditur se kundërshtari është i rrezikshëm”, ka thënë Maradona.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Maradona: Bëmë që francezët të dukeshin qesharakë Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Maradona: Bëmë që francezët të dukeshin qesharakë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: