Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Gishtat e dorës së njeriut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 31
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Gishtat e dorës së njeriut Empty
MesazhTitulli: Gishtat e dorës së njeriut   Gishtat e dorës së njeriut Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 3:17 pm

Eshtrat e dorës përbëhen prej:Gishtat e dorës së njeriut 400px-406px-Scheme_human_hand_bones-en1Gishtat e dorës së njeriut Magnify-clip

Gishtat e dorës të njeriut

8 eshtra karpale (carpus) dhe që radhiten në dy rradhë me nga 4 eshtra5 eshtra metakarpale (metakarpus) që përbëjn shputën dhe njëkohësisht dorëneshtrat e gishtave (phalanges) që janë 14 duke pasur parasysh se gishti i madh ka 2 eshtra.

Shiko edhe


Mbrapsht në krye Shko poshtë
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 38
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Gishtat e dorës së njeriut Empty
MesazhTitulli: Re: Gishtat e dorës së njeriut   Gishtat e dorës së njeriut Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 4:21 pm

shum nice veq vazhdo

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Gishtat e dorës së njeriut Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Gishtat e dorës së njeriut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Biologjia-
Kërce tek: