Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Thaçi: Tadiq e ka në zyrë fantazmën e Millosheviqit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Thaçi: Tadiq e ka në zyrë fantazmën e Millosheviqit Empty
MesazhTitulli: Thaçi: Tadiq e ka në zyrë fantazmën e Millosheviqit   Thaçi: Tadiq e ka në zyrë fantazmën e Millosheviqit Icon_minitimeSun Feb 01, 2009 4:35 pm

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se i vjen keq që disa në Beograd ende jetojnë në kohën e Sllobodan Millosheviqit, dhe se fantazma e tij ende është e pranishme në zyrën e Boris Tadiqit.
Në një intervistë për të përditshmen kroate "Jutarnji List", Thaçi ka thënë se "fatkeqësisht, Beogradi ende nuk mund të pajtohet me faktin se Kosova është e pavarur, por përpiqet ta rrezikojë tërësinë territoriale të Kosovës".

"Kjo nuk është mirë as për Beogradin, sepse ata do të duhej që më shumë të mendonin për të ardhmen e tyre euroatlantike, e jo për të kaluarën", ka thënë kryeministri kosovar.

"Pavarësia e Kosovës ka sjellë më shumë paqe, stabilitet, mirëkuptim dhe tolerancë ndëretnike. Që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës, nuk kemi konflikte ndëretnike. Serbët nuk janë vetëm pjesë e shoqërisë kosovare, por edhe pjesë e institucioneve të saj, të parlamentit dhe të qeverisë e cila e udhëheq vendin", ka thënë Thaçi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Thaçi: Tadiq e ka në zyrë fantazmën e Millosheviqit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tadiq: Do punojmë të shpërbëjmë FSK-në
» Thaçi përgëzon presidentin Obama

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Info & Lajmërime-
Kërce tek: