Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Tetënjakë lindin në Kaliforni

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Tetënjakë lindin në Kaliforni Empty
MesazhTitulli: Tetënjakë lindin në Kaliforni   Tetënjakë lindin në Kaliforni Icon_minitimeTue Jan 27, 2009 5:24 pm

Amerikania nga Kalifornia ka lindur të hënën tetënjakë, për të cilët besohet se janë vetëm të dytët me radhë të cilët kanë lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë njoftuar agjencitë botërore të lajmeve.
Gjashtë djemtë dhe dy vajzat janë në gjendje stabile, nën përkujdesje intensive në njësinë neonatale, ka njoftuar doktoresha Karen Maples nga qendra mjekësore Kaiser Permanente, në paralagjen e Los Angelesit - Bellflauer. Dy foshnje, për shkak të vështirësive me frymëmarrje, janë kyçur në aparate, ka shtuar ajo.

Tetënjakët kanë lindur nëntë javë para kohe, me prerje cezariane, me dallim kohor prej pesë minutash, nën asistencën e ekipit mjekësor prej 46 anëtarësh.

Të porsalindurit kanë qenë në mes peshave 680 e 1.470 gramë, derisa mjekët, ashtu si kanë ardhur në jetë, i kanë shënuar me shkronja të alfabetit duke filluar nga A.

Identiteti i nënës nuk është bërë i njohur, mirëpo është thënë se shtatzënia e saj ka qenë e natyrshme dhe se ajo nuk ka përdorë ilaçe steriliteti.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Tetënjakë lindin në Kaliforni Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Tetënjakë lindin në Kaliforni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: