Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 NBA: Shtatё fitore radhazi pёr kampionin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

NBA: Shtatё fitore radhazi pёr kampionin Empty
MesazhTitulli: NBA: Shtatё fitore radhazi pёr kampionin   NBA: Shtatё fitore radhazi pёr kampionin Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 12:00 pm

Boston Celtics ka vazhduar marshimin me fitore nё Konferencёn Lindore, duke mposhtur nё udhëtim Orlando Magic me rezultat 90-80.

Mbrojtja e Celtics u rikthye nё formёn qё vitin e kaluar solli titullin e NBA-sё, duke ndaluar Orlando Magic nё vetёm 38% gjuajtje tё sakta, duke i dhёnё fund edhe serisё prej shtatё fitoreve radhazi tё këtij klubi dhe duke e duke e rrëzuar nga kreu i NBA-sё.

Boston (36 fitore, 9 humbje), tё udhëhequr nga Paul Pierce me 27 pikё dhe 10 kёrcime dhe Kevin Garnett me 16 pikё, e çojnë nё shtatё numrin e fitoreve radhazi. Glen Davis, i inkuadruar nga stoli, kontribuoi me 16 pikё.

Hedo Turkoglu udhëhoqi me 22 pikё, ndërsa Rashard Lewis realizoi 20 pikё pёr Magic, qё kanё 33 fitore dhe nёntё humbje.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
NBA: Shtatё fitore radhazi pёr kampionin Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
NBA: Shtatё fitore radhazi pёr kampionin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Sporte të ndryshme-
Kërce tek: