Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 leter nga nje studente per infarkt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor




leter nga nje studente per infarkt Empty
MesazhTitulli: leter nga nje studente per infarkt   leter nga nje studente per infarkt Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 10:01 pm

Letra sinqert, e nji studente



Tungjatjeta, prinderit te dashur, eka po boni, a jeni mire, a po lodhenie

Qe 8 muaj ka kalu, qysh jam ne fakulltet, e hala s`mriva me ju shkru nje leter. Po me vjen boll mare, por po ju premtoj, qe krejt kam mi kompenzu. Para se te vazhdoj me shkruajt kete leter, ju kisha lut me u ule. Kurrqysh mos e lexoni ket leter ne kom.

Gati mu kan sheru krejt plaget, dhe gati jam sheru krejt, prej traumes qe kam duht me kercy prej katit 4. Kom qen vetem dy jave ne spital, dhe e pamja mu ka kthye gati e tera, dhe po kthej vetem ka nje here ne dite.

Pasi qe flaken e kom bo vet, pa qellim, duhet Universitetit me ja pagu reth 10.000 euro demin, po ajo s`eshte kurgjo, me rendesi eshte, qe kam mete gjalle. Kam pas edhe nafake, se njeri cili jeton perball domave, e ka pa flaken, dhe i ka thir Zjarfiksat dhe Ndihmen e Shpejt. I njejti njeri, me ka vizitu ne spital, dhe u interesu per mua. Pasi qe dhoma ime u kall krejt, qaj njeriu me ka pranu me jetu te aj. E ka banesen njedhomshe, por e kena super. Aj eshte, ja dy here ma i vjeter se une, por jena dashuru shume, njani me tjetrin, dhe e kemi bo plan mu martu. Se kena caktu daten, por kena fol, me qen para se ja nisin te une, me u pa shenjat e shtatzanis. Paramendoni prinderit e mi, kam mu bo nene. E di, qe menxi po e pritni momentin, kur keni mu bo gjysh, e gjyshe, dhe jam e binden, qe bebat(se jena tu i prit 3) keni me i prit me aq dashuri, me sa me keni rethu mua, kur kam qen e vogel.



E vetmja gje, qe po na vonon dasmen eshte, qe i dashuri im, e ka marr dika difar infeksioni te poshter. Per shkak infeksionit, jena te dyte, perseri ne spital, po jena shume ma mire, fal antibiotikeve cilet po i marrim intravenoz. Doktoret kete semundje po e thirrshin sifillis, a qashtu diqysh.

E di, qe burrin tem, keni mi prit me duart e hapura, dhe ky ka mu bo antar i familjes jon. Aj eshte shume njeri mire, dhe, edhe qe se ka as shkollen fillore te kryne, eshte shume ambicioz. Normal, ky i takon fes tjeter, por e di qe ju jeni shume tolerant, dhe s`ka me ju pengu qe ngjyren e lekures e ka te zeze. Me siguri keni mi dashte, si qe e dua une. Pasi qe eshte moshatar me juve, keni mu pershtat shume mire, sidomos kur te vijim me jetu te ju, se banesa jon eshte shume e vogel, per gjeth keta njerez. Edhe prinderit e tine ishin shume njerezit e mire, e kishin difar prodhimi te narkotikeve ne Afrik, prej nga eshte edhe buri jem.

Pasi qe ju shkruajta detalisht krejt eka ka te boj me mu, erdh koha, te ju tregoj, qe banesa s`mu ka kall, qe skam kurgjo, qe skam qen ne spital, s`kom as burre prej Afrikes, as s`jam shtatzene, as s`jam e infektune. E verteta eshte, qe kam ra prej provimit, dhe me nji provim kam apstenu.

Vetem deshta te ju tregoj, qe ne ket bot, egzistojne edhe shume sene ma te keqija, se ramja prej provimit.



Ju done shume e eika juaj!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

leter nga nje studente per infarkt Empty
MesazhTitulli: Re: leter nga nje studente per infarkt   leter nga nje studente per infarkt Icon_minitimeTue Jan 20, 2009 11:23 am

kjo esht mojti more hehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
leter nga nje studente per infarkt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bisedime dhe tema te ndryshme :: Argëtim & zbavitje-
Kërce tek: