Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nokia N79 në paketim ekologjik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Nokia N79 në paketim ekologjik Empty
MesazhTitulli: Nokia N79 në paketim ekologjik   Nokia N79 në paketim ekologjik Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 9:18 am

Nokia ka vendosur që të ofrojë modelin e saj N79 në versionin pa mbushës, si kontribut ndaj mbrojtjes së mjedisit.

Në shikim të parë, aksioni ka kuptim: shumë blerës veçmë kanë mbushës për Nokia dhe nuk u nevojitet edhe një i ri me rastin e blerjes së celularit të ri. Mirëpo fakti se çmimi për pajisjen me dhe pa mbushës është i njëjtë, dhe se mbushësi i blerë anash kushton disa euro, shumë njerëz do t’i zmbraps nga blerja.

Në kuadër të aksionit, i cili po zbatohet në Britani të Madhe, katër funte prej secilit celulari të shitur shkojnë për Fondin Botëror për Mbrojtjen e Natyrës (WWF).

Mirëpo vlerësojmë se aksioni do të kalonte edhe më mirë nëse çmimi i tij do të kishte një dallim sadopak të vogël sesa ai me mbushës.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Nokia N79 në paketim ekologjik Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Nokia N79 në paketim ekologjik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: