Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Volejbolli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Volejbolli Empty
MesazhTitulli: Volejbolli   Volejbolli Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 8:48 am

Sport qe luhet me top ne te cilen dy ekipe te kunderta garojne ne terenin ku eshte terhequr rrjeta ne mes.Qelimi eshte hudhja e topit ne anen e kundert te rrjetes gjegjsisht ne fushen e kundershtarit ne at menyre qe kundershtari te mos arrij ta mbaj topin ne ajr dhe se mos ta kthej ne fushen e kundershtarit para se te bjere ne toke.Loja luhet me seta ne tri ose pes seta, do te thot me dy seta te fituar. Setat fitohen kur arrihen 25 poena por dallimi te jete per dy poena. Seti fundit gjegjsisht i pesti luhet deri ne pesembedhjete poena. Zakonisht ky lloje sporti luhet ne ambiente te mbyllura.Referojne dy dhe kater gjygjtare...

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Volejbolli Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Volejbolli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Sporte të ndryshme-
Kërce tek: