Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Basketbolli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 38
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Basketbolli Empty
MesazhTitulli: Basketbolli   Basketbolli Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 8:48 am

Basketbolli eshte lloj sporti me top qe luhet ne mes te dy ekipeve me nga 12 lojtare dhe 5 lojtare aktive prej secilit ekip ne fushe. Qellim i lojes eshte qe lojtaret, basketbollistet te futin me shpeshe topin ne basketin e ekipit kundershtar. Basketbolli eshte shpikur nga traineri i universitetit te Kansas James Naismith. NBA eshte liga me e populizuar te basketbolit ne bot

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Basketbolli Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Basketbolli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Sporte të ndryshme-
Kërce tek: