Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kara: Genta e dashuron muzikën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$


Male Numri i postimeve : 908
Age : 34
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Kara: Genta e dashuron muzikën Empty
MesazhTitulli: Kara: Genta e dashuron muzikën   Kara: Genta e dashuron muzikën Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 6:33 pm

Kompozitorja e njohur e muzikës pop në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila ka prejardhje shqiptare, Kara DioGuardi, ka konfirmuar bashkëpunimin e saj me hit-këngëtaren kosovare, Genta Ismaili, duke e lëvduar atë si një yll që e ka pasion muzikën, njofton numri i ri i revistës "VIP Press".

Kara, përveçse është nominuar disa herë për ta fituar çmimin Grammy, ajo këtë vit është ftuar nga Televizioni Fox që të marrë pjesë në jurinë e spektaklit më të shikuar në Amerikë, “American Idol”, që është një shtytje e madhe për karrierën e saj.

Artistja ka punuar me shumë këngëtarë të njohur të muzikës botërore, ndërkohë që veçon bashkëpunimin e saj me këngëtaren-joshëse nga Kosova, Genta Ismaili.

“Kam punuar me këngëtaren Genta Ismaili, me të cilën kam bërë dy këngë dhe vazhdoj ta ndjek karrierën e saj. Ishte një përvojë e mirë. Ajo kishte një zë shumë të mirë dhe nuk kishte dhe probleme me theksin. Ajo e do shumë muzikën dhe e ka shumë pasion atë. Nuk është vështirë të shikosh se ajo e dashuron këngën”, ka thënë kompozitorja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kara: Genta e dashuron muzikën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Genta Ismajli - Planet Me
» Genta përgatit dokumentar
» Genta Ismaili - Zero Zero [Albumi 2008]
» Genta Ismajli - Unfaithful 2008
» Genta Ismajli - Intoxicated ( 2008 )

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: V.I.P & Show Biz-
Kërce tek: