Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 HTC Iolite duket si iPhone me Windows

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor




HTC Iolite duket si iPhone me Windows Empty
MesazhTitulli: HTC Iolite duket si iPhone me Windows   HTC Iolite duket si iPhone me Windows Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 4:42 pm

Janë paraqitur detajet e telefonit të ri të mençur nga kompania HTC të emëruar Iolite, i cili me pamje në shumë gjëra na përkujton në të popullarizuarin iPhone.
Na duhet të pranojmë se nuk jemi tepër të gëzuar me paraqitjen e telefonave të mençur (smartphone) të bazuar në platformën e Windows, së paku jo derisa të mos paraqitet një version i ri i cili do të zëvendësojë të tanishmin Windows Mobile 6.1.

Arsyeja është e thjeshtë: të gjitha platformat tjera me shumë gjëra, e posaçërisht me mënyrën e instalimit të aplikacioneve, janë dukshëm më të avancuara. Prandaj nuk do të emocionohemi tepër as rreth pajisjes së re të kompanisë HTC edhe pse sipas specifikave duket të jetë bukur solide.

HTC Iolite do të ketë, për aq sa dihet deri më tani, 512 MB RAM dhe 288 MB RAM memorie, kamerë me rezolucion prej 3.2 megapikselash, lidhjet WiFi, EDGE, UMTS e HSDPA, si dhe GPS e Bluetooth. Detajet tjera, si dhe data e daljes në treg, tani për tani nuk janë të njohura.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HTC Iolite duket si iPhone me Windows
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aplikacioni i parë nga Microsoft për iPhone
» Palm Pre – më në fund “vrasësi” i iPhone?
» Përgjigjja e vërtetë e Nokias ndaj iPhone ende pritet?
» Palm Pre – më në fund “vrasësi” i iPhone?
» Apple ndalon gjinjtë për iPhone

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: