Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Zinedine Zidane në një intervistë të fundit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$


Male Numri i postimeve : 908
Age : 34
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Zinedine Zidane në një intervistë të fundit Empty
MesazhTitulli: Zinedine Zidane në një intervistë të fundit   Zinedine Zidane në një intervistë të fundit Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 5:29 pm

Zinedine Zidane në një intervistë të fundit, ka thënë se kartoni i kuq në finalen e Kupës Botërore 2006, duhet të jetë njëherë e përgjithmonë e kaluar, ndërsa ka hedhur dritë edhe mbi rikthimin e tij në futboll.
Gjatë një interviste për L’Equipe, Zidane ka thënë se goditja me kokë ndaj Marco Materazzit, që e dërgoi atë jashtë gjatë ndeshjes përballë Italisë, nuk ka qenë mënyra me të cilën ai kishte dëshiruar të largohet nga futbolli.

“Dëshiroja të largohem nga futbolli në një mënyrë tjetër. Por tashmë është e përfunduar. Është mirë të flitet për të në një debat të afërt, njëherë dhe përgjithmonë. Megjithatë, do ta mbart me vete gjatë gjithë jetës”, ka thënë Zizou.

Por, më shumë se për t’iu përkushtuar të kaluarës, Zidanë thotë se është i prirë të shohë në drejtim të së ardhmes, rreth mundësisë së rikthimit në futboll.

“Të largohesha nga futbolli për një pushim, ishte vërtetë kënaqësi në fillim”, ka thënë ai. “Por përfundimisht ka filluar të ndjehet se diçka mungon. Jam i joshur t’i rikthehem futbollit. Por, nuk mund t’ju them tash se në çfarë mënyre”.
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zinedine Zidane në një intervistë të fundit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zidane mund të rikthehet në Madrid së bashku me Perez
» IFFHS: Barcelona skuadra më e mirë në dy dekadat e fundit
» Filmi - Gjuetia e Fundit
» Ferguson trajneri mё i mirё i 12 viteve tё fundit
» Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: