Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro Empty
MesazhTitulli: Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro   Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 12:49 pm

Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro 2010-Mercedes-SLR-MS-i01

Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro
Mercedes-Benz e ka bërë një hap i cili sigurisht do t’i kënaq organizatorët e panairit NAIAS. Gjermanët në Detroit, në fakt, do të paraqesin modelin e fundit nga bashkëpunimi i përbashkët me McLaren, atë SLR Stirling Moss.
Nën kofanon e superautomjetit të formësuar jashtëzakonisht bukur gjendet motori i McLaren SLR 722 me 650 KF, 5.5 litra V8 dhe marshin prej pesë shpejtësish.
SLR Stirling Moss është aq i lehtë sa që shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë e arrin për më pak se 3.5 sekonda.

Madje edhe pa kulm, aerodinamika e automjetit është sjellë deri në atë pikë sa që SLR Stirling Moss mund të arrijë shpejtësinë maksimale prej 350 km/h. Nga detajet tjera ta pazakonshme, gjithsesi duhet të përmendet sistemi i Lamborghinit për hapjen e dyerve lartë dhe sistemi i frenimit me ajër i cili kontrollohet me dorë.

Mercedes do të prodhojë gjithsej 75 njësi të McLaren SLR Stirling Moss, derisa është paralajmëruar se çmimi do të sillet rreth 750.000 euro për njësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Për automjetin e fundit të Mercedes e McLaren - 750.000 euro
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: